VRTAČKA SLOUPOVÁ VS 20 B

13_full

Hlavní parametry

Sloupová vrtačka řady VS 20 B je určena pro vrtání,vystružování a řezání závitů s reverzační hlavou v kusové a sériové výrobě.

Konstrukci tvoří litinová základna , ze které vychází ocelový sloup na kterém je otočně upevněn vřeteník a u sloupového provedení konzola se stolem. Vřeteník a u sloupového provedení i konzola jsou svisle přestavitelné a otočné o 360 stupňů kolem sloupu.

Pohon rychlostní skříně je proveden klínovým řemenem od elektromotoru s možností napínání řemene. Stroje jsou vybaveny 15 stupni otáček. Změny otáček se zajišťují dvěma ručními pákami v kombinaci s řemenem. Čtyři stupně strojních posuvů se řadí ruční pákou. Rovněž pákou je provedeno zapínání a vypínání automatické spojky posuvu. Automatická spojka též zajišťuje samočinné vypnutí posuvu, které se určuje při seřízení. Toto automatické vypnutí posuvu se uvede v činnost při nadměrném otupení či zalomení nástroje. Posuv je možné kdykoliv vypnout ručně. Hloubka vrtání se nastavuje na milimetrové stupnici. Vřetena jsou uložena v kuličkových ložiscích, jejich vrácení do horní polohy je zajištěno pomocí vratné pružiny.

Mazání všech pohyblivých dílů je zajištěno cirkulačním šnekovým čerpadlem , které je umístěno uvnitř vřeteníku. U sloupového provedení je stůl uložen otočně na konzole a umožňuje upnutí ve vertikální a horizontální poloze. Elektrovýzbroj je soustředěna v elektroskříni,Ta zajišťuje ochranu motoru a zároveň jistí vrtačku proti samovolnému rozběhu po ztrátě napětí. elektrovýzbroj plně odpovídá všem předpisům EU.

Chladící kapalina je dodávána k pracovnímu stolu elektročerpadlem umístěným v samostatně stojící nádobě. Kapalina cirkuluje v uzavřeném okruhu a je regulována kohoutem.

Technické parametry

Technické údaje   VS 20 B
Vrtací průměr do oceli 600 Mpa mm 20
Počet vřeten   1
Vrtací hloubka mm 160
Kužel ve vřetenu MORSE 3
Ukazatel hloubky vrtání   stupnice
Doraz hloubky vrtání   přesné nastavení
Upínací plocha stolu – vodorovně mm 280 x 355
Upínací plocha stolu – svisle   180 x 460
T – drážky   3 x š 14, rozteč 112
Vzd. vřetena od up. plochy stolu max-min mm 620/0
Vyložení vřeteníku mm 250
Průměr sloupu mm 110
Svislý pohyb vřeteníku mm 350
Svislý pohyb konzoly se stolem mm 410
Výškové nastavení stolu a vřeteníku   ozubeným hřebenem
Otáčky vřetena  
– počet stupňů   15
– rozsah otáček ot/min 71 – 2800
Směr otáčení vřetena   pravé – levé
Primární převod   pružný (kl. řemen)
Posuvy   ruční / strojní
– počet stupňů   4
– rozsah posuvů mm/ot 0,08 – 0,32
Typ spojky   mechanická
Max. axiální tlak na vřeteno N 4000
Motor V 3 x 400
Elektromotor otáčky/ výkon ot/min/kW 1400 / 1,5
Chlazení   obj. 20l, č.v. 30l/ min
Max. rozměr stroje (Š x D x V) mm 565 x 1045 x 1990
Hmotnost stroje (ntto/btto) kg 545/610
Rozměry obalů (Š x D x V) mm 700 x 1300 x 2200

Poptávka

Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a manipulací s těmito údaji prostřednictvím této webové stránky. Údaje ukládáme jen z důvodu, abychom se s vámi mohli následně spojit. Data nebudeme sdílet se třetími stranami.

Změna pracovní doby

Počínaje dnešním dnem 16.03.2019 přechází veškerá činnost firmy do režimu home office. Jakékoliv požadavky prosím řešte telefonicky nebo emailem. Tato opatření platí do odvolání.

TST servis a.s.