VRTAČKA SLOUPOVÁ VS 20 B

13_full

Hlavní parametry

Sloupová vrtačka řady VS 20 B je určena pro vrtání,vystružování a řezání závitů s reverzační hlavou v kusové a sériové výrobě.

Konstrukci tvoří litinová základna , ze které vychází ocelový sloup na kterém je otočně upevněn vřeteník a u sloupového provedení konzola se stolem. Vřeteník a u sloupového provedení i konzola jsou svisle přestavitelné a otočné o 360 stupňů kolem sloupu.

Pohon rychlostní skříně je proveden klínovým řemenem od elektromotoru s možností napínání řemene. Stroje jsou vybaveny 15 stupni otáček. Změny otáček se zajišťují dvěma ručními pákami v kombinaci s řemenem. Čtyři stupně strojních posuvů se řadí ruční pákou. Rovněž pákou je provedeno zapínání a vypínání automatické spojky posuvu. Automatická spojka též zajišťuje samočinné vypnutí posuvu, které se určuje při seřízení. Toto automatické vypnutí posuvu se uvede v činnost při nadměrném otupení či zalomení nástroje. Posuv je možné kdykoliv vypnout ručně. Hloubka vrtání se nastavuje na milimetrové stupnici. Vřetena jsou uložena v kuličkových ložiscích, jejich vrácení do horní polohy je zajištěno pomocí vratné pružiny.

Mazání všech pohyblivých dílů je zajištěno cirkulačním šnekovým čerpadlem , které je umístěno uvnitř vřeteníku. U sloupového provedení je stůl uložen otočně na konzole a umožňuje upnutí ve vertikální a horizontální poloze. Elektrovýzbroj je soustředěna v elektroskříni,Ta zajišťuje ochranu motoru a zároveň jistí vrtačku proti samovolnému rozběhu po ztrátě napětí. elektrovýzbroj plně odpovídá všem předpisům EU.

Chladící kapalina je dodávána k pracovnímu stolu elektročerpadlem umístěným v samostatně stojící nádobě. Kapalina cirkuluje v uzavřeném okruhu a je regulována kohoutem.

Technické parametry

Technické údaje VS 20 B
Vrtací průměr do oceli 600 Mpamm20
Počet vřeten1
Vrtací hloubkamm160
Kužel ve vřetenuMORSE3
Ukazatel hloubky vrtánístupnice
Doraz hloubky vrtánípřesné nastavení
Upínací plocha stolu – vodorovněmm280 x 355
Upínací plocha stolu – svisle180 x 460
T – drážky3 x š 14, rozteč 112
Vzd. vřetena od up. plochy stolu max-minmm620/0
Vyložení vřeteníkumm250
Průměr sloupumm110
Svislý pohyb vřeteníkumm350
Svislý pohyb konzoly se stolemmm410
Výškové nastavení stolu a vřeteníkuozubeným hřebenem
Otáčky vřetena
– počet stupňů15
– rozsah otáčekot/min71 – 2800
Směr otáčení vřetenapravé – levé
Primární převodpružný (kl. řemen)
Posuvyruční / strojní
– počet stupňů4
– rozsah posuvůmm/ot0,08 – 0,32
Typ spojkymechanická
Max. axiální tlak na vřetenoN4000
MotorV3 x 400
Elektromotor otáčky/ výkonot/min/kW1400 / 1,5
Chlazeníobj. 20l, č.v. 30l/ min
Max. rozměr stroje (Š x D x V)mm565 x 1045 x 1990
Hmotnost stroje (ntto/btto)kg545/610
Rozměry obalů (Š x D x V)mm700 x 1300 x 2200

Poptávka

Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a manipulací s těmito údaji prostřednictvím této webové stránky. Údaje ukládáme jen z důvodu, abychom se s vámi mohli následně spojit. Data nebudeme sdílet se třetími stranami.

TST Servis, a.s.